1. grudnia 2020 odszedł do Pana niespodziewanie. Pan Piotr Arabas – nasz Brat i Nowicjusz Oblacki. Pokonał go wirus… W tym roku w dniu 19. lutego rozpoczął Rok próby przed złożeniem przyrzeczeń oblackich w naszym Opactwie. Duchowość benedyktyńska stała mu się bliska i chciał taką drogą iść do Boga.

Odszedł, a raczej zakończył swoją drogę tu na ziemi i przeszedł do wieczności, po ludzku sądząc – zbyt szybko – bo miał dopiero 46 lat. Dziękujemy Bogu za całe dobro, którego doświadczałyśmy przez Jego osobę i ogarniamy naszą modlitwą śp. Piotra, a także Jego Rodzinę i wszystkich, których to odejście dotknęło.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Poniżej zamieszczamy informację z Facebooka najbliższej Rodziny Pana Piotra : Do Rodziny i Wszystkich Przyjaciół : Z Wielkim Bólem informujemy, że nasz Ukochany Syn Piotr l.46 1-go grudnia 2020 przegrał walkę z wirusem COVID. Jeszcze kilka dni przed pierwszymi objawami startował w biegu na orientację HARPAGAN a wystarczyło 16 dni aby wirus zabił. Urodzony nad morzem, zawsze kochał góry gdzie znajdował relaks i radość. Ze względu na sytuację, uroczystości pogrzebowe odbędą się z wielkim opóźnieniem, ale wstępny plan jak niżej: 21. XII godz. 10 – msza za duszę Piotra w kościele Św.Mikołaja w Gdańsku (dla osób, które nie mogą być obecne będzie dostępna transmisja na kanale Youtube „Dominikanie Gdańsk”) godz 11.30 – poświęcenie prochów i pogrzeb – kaplica Cmentarza Srebrzysko w Gdańsku. Pogrążeni w żałobie Rodzice, Żona i Synowie