Nasz Klasztor ma prawie ośmiowiekową historię. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zapoznać się z dziejami tego miejsca, z dziejami osób, które tu żyły, pracowały, modliły się. Zapraszamy tych, którzy chcą ubogacić się pięknem żarnowieckich zabytków, ale także tych, którzy pragną dowiedzieć się, jak żyjemy, co robimy my – mniszki benedyktynki – dziś? Zapraszamy tych, którzy szukają ciszy i piękna modlitwy chorałowej, którzy chcą usłyszeć Pana Boga w Jego Słowie.

Dlatego zachęcamy do odwiedzenia:

  • kościoła parafialnego
  • krużganków
  • sklepiku klasztornego (pamiątki, wyroby sióstr, dewocjonalia, książki)
  • skarbca tj. klasztornego muzeum
  • gotyckiej piwnicy
  • kaplicy mniszek

Turystów w większych grupach zorganizowanych bardzo prosimy o wcześniejsze telefoniczne lub mailowe ustalenie terminu odwiedzin, aby nie kolidował on z naszymi modlitwami lub z nabożeństwami w kościele parafialnym (tel. 881 003 758 lub mail: mniszki@benedyktynki-zarnowiec.pl) Najdogodniejsze dla nas godziny od wt. do sob. to 10.00 –12.30 i 16.00 – 17.30.

Nasz sklepik klasztorny jest otwarty w sezonie letnim tj. lipiec–sierpień (za wyjątkiem dni: 11.07; 10.08. i 15.08.) od pn. do sob. w godzinach: 10.30 – 12.30 oraz 16.00 – 17.30; poza sezonem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem umówienia wizyty.


Przeczytaj koniecznie:

Skarby Benedyktynek w Żarnowcu

Antyfonarze i graduały żarnowieckie


Część zabytkowych sal, znajdujących się obiekcie Opactwa, ze względu na klauzurę zakonną jest niedostępna dla zwiedzających, podobnie ogród w wirydarzu czy sad.
Zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Eucharystii (w dni powszednie – 7:30, a niedziele i uroczystości – 9:30) oraz na Monastyczną Liturgię Godzin (szczegóły w planie dnia).

Można obejrzeć nasze skarby także w formie cyfrowej na stronie Bałtyckiej Bibliotek Cyfrowej : https://www.bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/results?q=benedyktynki+%C5%BBarnowiec&action=SimpleSearchAction&type=-6&p=0

W sezonie letnim tj. w lipcu i sierpniu zapraszamy (w tym czasie bez zapowiadania się wcześniejszego – jedna z nas pełni wtedy tam dyżur stały) do naszego klasztornego muzeum zwanego Skarbcem od wtorku do soboty w godzinach 16.00 – 17.30, za wyjątkiem w uroczystości (11.07.– św. Benedykta, 10.08. – rocznica powrotu sióstr po II wojnie światowej i 15.08. – Wniebowzięcia NMP). W innym czasie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zorganizowanych grup zwiedzających.


Nasz sklepik klasztorny jest otwarty (w sezonie letnim: lipiec-sierpień)- z wyjątkiem 11.07, 10. i 15.08.
od pn. do sob. w godzinach: 10.30 – 12.30 oraz 16.00 – 17.30 

w innym czasie prosimy dzwonić domofonem, który znajduje się w krużganku 

W sezonie letnim jest możliwość otwarcia też o innej porze dnia, ale po wcześniejszym umówieniu się i poza godzinami naszych modlitw


[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]