Zapraszamy do uczestnictwa w Rekolekcjach indywidualnych w naszym Opactwie

Oprócz udziału w Weekendowych Rekolekcjach Benedyktyńskich, organizowanych u nas w grupach w określonym terminie, proponujemy udział w rekolekcjach indywidualnych.

Zaletą takich rekolekcji jest to, że mogą trwać nieco dłużej i w uzgodnionym, dowolnym terminie (max. tydzień). Jedynie w okresie Adwentu i Wielkiego Post nie przyjmujemy Gości (za wyjątkiem duchownych i osób konsekrowanych).

Zapraszamy także kapłanów na Indywidualne Rekolekcje Kapłańskie, w oparciu o materiały przez nas przygotowane lub według własnych. Na zakończenie wystawiamy zaświadczenie dla kurii.

Zgłoszenia na Rekolekcje indywidualne przyjmuje s. Scholastyka OSB (kom: 784 630 288 ) w godz. 9.00 – 19.15, a także mail: rekolekcje@benedyktynki-zarnowiec.pl. Należy czekać na maila zwrotnego z odpowiedzią lub w przypadku zostawienia nr tel. odpowiedź na komórkę. W razie braku odpowiedzi na maile, prosimy sprawdzić w SPAMie – zdarza się, że tam wpadają.

W czasie rekolekcji jest możliwość wysłuchania nagrań konferencji autorstwa naszej siostry Małgorzaty Borkowskiej OSB (zalecamy 2 konferencje dziennie) oraz odbycia Lectio Divina w oparciu o przygotowane przez nas pomoce.. Wszystkie materiały są na bazie Weekendowych Rekolekcji Benedyktyńskich (części I–III). Nagrania udostępniamy na naszych aparatach MP3 (zalecamy zabranie własnych słuchawek). Prosimy nie kopiować plików!

Zachęcamy do nie korzystania w trakcie rekolekcji z telefonu komórkowego. Zatem przyda się tradycyjny budzik!

W naszej klasztornej kaplicy codziennie jest sprawowana Msza św., a także Monastyczna Liturgia Godzin, która płynie od rana do wieczora niezależnie, czy są Goście z nami czy nie, więc serdecznie na nią zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w uwielbienie Boga. Poniżej możliwość posłuchania Nieszporów, które śpiewamy po łacinie, pozostałe części Liturgii Godzin są po polsku. Pan dnia tutaj.

W trakcie trwania rekolekcji zapraszamy też do włączenia się w nasze codzienne prace, one także mają znaczenie dla prawidłowego rozwoju całego człowieka: ora et labora (módl się i opracuj)! Przez pracę uczymy się znajdować Bożą obecność w codzienności, a św. Benedykt w Regule uczy, że Bezczynność jest wrogiem duszy.

Adoracja Najświętszego sakramentu w naszej kaplicy klasztornej

Zachęcamy do ciszy i milczenia. Można poprosić o spożywanie posiłków w osobnym pomieszczeniu, samotnie.

W ciągu całego pobytu można skorzystać, i do tego bardzo zachęcamy, z posługi kapłańskiej (spowiedź lub rozmowa duszpasterska). Mamy na miejscu kapelana.

W Zaciszu św. Benedykta jest do Waszej dyspozycji kaplica domowa – „czynna” całą dobę!

Kaplica domowa pw. NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Zaciszu św. Benedykta

Zgłoszenia na Rekolekcje indywidualne przyjmuje Zapisy: s. Scholastyka OSB (kom: 784 630 288 lub mail: rekolekcje@benedyktynki-zarnowiec.pl, proszę w tytule maila napisać: Rekolekcje indywidualne/imię/termin. Należy czekać na maila zwrotnego z odpowiedzią lub w przypadku zostawienia nr tel. odpowiedź na komórkę.

Zapraszamy!!!