Została wydana kolejna publikacja na temat dziedzictwa kulturowego na Pomorzu, pt. „Morska FARA Rzeczypospolitej”. Autorką jest Pani dr Danuta Dettlaff. Bazą do książki był doktorat Pani Dettlaff, ale eksponowanymi wątkami są te, związane z nadmorskim położeniem Fary w Pucku.

Nie da się powiedzieć cokolwiek sensownego o Pomorzu w okresie nowożytnym nie wspominając Matki Mortęskiej i jej zasług dla ziemi puckiej.W publikacji Matka Magdalena Mortęska jest przywoływana kilkanaście razy : w kontekście sytuacji religijnej w archidiakonacie pomorskim i na ziemi puckiej, jako wybitna odnowicielka monastycyzmu, krzewicielka duchowości benedyktyńskiej i wzór aktywności dewocyjnej dla rodu Wejherów – Mortęskich.

15.marca w trzech różnych miejscach odbędzie się promocja tej publikacji: o 9.00 – we Farze puckiej, o 11.00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie i o 17.00 w Bibliotece Publicznej w Pucku. Laudacji dokona świetny orator Ks. Prof. Piotr Maniurka. Książkę będzie można otrzymać nieodpłatnie podczas promocji 15. marca br. – wówczas dla każdego zainteresowanego… Warto się tam udać.