Czas obecny jest jakoby momentem zastoju, oczekiwania w napięciu i niepokoju. Wstrzymane są różne wydarzenia i wydawałoby się, że nic się nie dzieje, a jednak jest inaczej! W naszym Domu życie troczy się, można rzec, normalnie. Zmiana jest taka, że nie przyjmujemy czasowo gości na rekolekcje indywidualne i odwołane są rekolekcje weekendowe. Pomimo wielu utrudnień udało się jednak przeprowadzić dla naszych Oblatów cykl trzech konferencji one – line, które wygłosił O.Opat Szymon Hiżycki OSB z Tyńca. Gościły Ojca w naszym Domu w dniach 27 -29. listopada.

Dzięki formule wirtualnej spotkania mogli w nim wziąć udział wszyscy chętni, co nie byłoby możliwe normalnie, ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych w naszym Domu gości. Odbyły się trzy spotkania wieczorne. Cykl konferencji nosił tytuł: Kwiatki św. Benedykta – tzn. te fragmenty z Reguły, które wydają się nieaktualne, albo nieużyteczne dla Oblatów – jako osób świeckich. Pierwsze spotkanie nosiło tytuł Alleluja, drugie O mądrości karania i trzecie Posiadać – szkaradna wada wg. św. Benedykta. Można będzie ich posłuchać :

Ufamy, że następne spotkanie, zaplanowane na marzec, będzie już mogło odbyć się normalnie. Przecież słuchanie konferencji, to tylko jeden z elementów spotkań wspólnoty oblackiej, którą budujemy i umacniamy podczas wspólnych modlitw, rozmów czy rekreacji i pracy. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim co nam daje!