1 grudnia na Zamku w Krokowej odbył się wieczór autorski, na którym została zaprezentowana nowa książka s. Małgorzaty pt. „Tęsknota. Opowieść o Magdalenie Mortęskiej”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację Europejskie Spotkania oraz Kck Krokowa, a szczególnie przez p. Danutę Dettlaff. Rozmowę z s. Małgorzatą poprowadziła Marzena Bakowska, dziennikarka Radia Gdańsk. W spotkaniu wzięła udział także s. Bogumiła, autorka ilustracji do książki oraz diakon prof. Waldemar Rozynkowski, który wraz z s. Małgorzatą jest członkiem komisji historycznej procesu beatyfikacyjnego Matki Mortęskiej.

Była to wyjątkowa okazja, by także naszej lokalnej społeczności nieco przybliżyć postać tej wielkiej odnowicielki życia benedyktyńskiego w Polsce. Dodajmy na marginesie, że oprócz tego, że życie zakonne w Żarnowcu zostało odnowione przez ekipę sióstr, przysłanych z Chełmna przez Matkę Magdalenę, była jeszcze jedna nić, łącząca ją z naszą okolicą: za zamku w Pucku mieszkała w tym czasie rodzona siostra Magdaleny, która wyszła za mąż za puckiego starostę. Przy okazji zakładania fundacji w Żarnowcu, Magdalena gościła więc i w Pucku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim organizatorom za przygotowanie i poprowadzenie wieczoru, a także wszystkim uczestnikom za ciepłe spotkanie.

Galeria zdjęć

Przeczytaj także