Zapraszamy do uczestnictwa w Rekolekcjach indywidualnych w naszym Opactwie

Zdarza się, że brakuje miejsc na Weekendowe Rekolekcje Benedyktyńskie organizowane u nas w grupach w określonym terminie. Proponujemy zatem udział w rekolekcjach indywidualnie.

Zaletą takich rekolekcji indywidualnych jest to, że mogą trwać nieco dłużej i w uzgodnionym, dowolnym terminie (według potrzeby własnej – max. tydzień). Jedynie w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem wspólnot klauzurowych, nie przyjmujemy Gości.

W czasie rekolekcji istnieje możliwość wysłuchania nagrań konferencji autorstwa naszej siostry Małgorzaty Borkowskiej OSB (zalecamy 2 konferencje dziennie) oraz odbycia Lectio Divina. Wszystkie materiały są na bazie Weekendowych Rekolekcji Benedyktyńskich (części I–III). Nagrania udostępniamy na naszych aparatach MP3 (zalecamy zabranie własnych słuchawek). Prosimy nie kopiować plików!

Zachęcamy do nie korzystania w trakcie rekolekcji z telefonu komórkowego. Zatem przyda się tradycyjny budzik!!!

W naszej klasztornej kaplicy codziennie jest sprawowana Msza św. Także Monastyczna Liturgia Godzin, która płynie od rana do wieczora niezależnie, czy są Goście z nami czy nie, więc serdecznie na nią zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w uwielbienie Boga. Poniżej możliwość posłuchania Nieszporów, które śpiewamy po łacinie, pozostałe pacierze są po polsku. Pan dnia tutaj.

W trakcie trwania rekolekcji zapraszamy też do włączenia się w nasze codzienne prace, one także mają znaczenie dla prawidłowego rozwoju całego człowieka: ora et labora (módl się i opracuj)! Przez pracę uczymy się znajdować Bożą obecność w codzienności, a św. Benedykt w Regule uczy, że Bezczynność jest wrogiem duszy.

Zachęcamy do ciszy i milczenia. Można poprosić o spożywanie posiłków w osobnym pomieszczeniu, samotnie.

W ciągu całego pobytu można skorzystać, i do tego bardzo zachęcamy, z posługi kapłańskiej (spowiedź lub rozmowa duszpasterska). Mamy na miejscu kapelana.

Zgłoszenia na Rekolekcje indywidualne przyjmuje Zapisy: s. Scholastyka OSB (kom: 784 630 288 lub mail: rekolekcje@benedyktynki-zarnowiec.pl, proszę w tytule maila napisać: Rekolekcje indywidualne/imię/termin. Należy czekać aż zostanie wysłany mail z odpowiedzią lub w przypadku zostawienia nr tel. odpowiedź na komórkę).