Cieszymy się bardzo, że zainteresowanie rekolekcjami w naszym klasztorze rośnie! To dla nas radość i zaszczyt, że łaska Boża posługuje się takim kanałem, by docierać do serc.

Ponieważ na drugą część rekolekcji z konferencjami w kwietniu zgłosiło się bardzo wielu chętnych, a ilość miejsc jest ograniczona, utworzyłyśmy w tym półroczu jeszcze jeden dodatkowy termin na tę część: 14 – 16 czerwca. Zapraszamy!


REKOLEKCJE Z KONFERENCJAMI (I – III)

Opierają się one na myślach Ojców Pustyni, Regule św. Benedykta oraz na praktyce medytacji chrześcijańskiej Lectio Divina. Odbywają się one w całkowitym milczeniu. Istnieje możliwość skorzystania z posługi sakramentu Spowiedzi oraz indywidualnych rozmów z Siostrami, jak również udziału we wspólnej modlitwie Sióstr w kaplicy zakonnej (Monastyczna Liturgia Godzin). Konferencje zostały opracowane przez naszą siostrę Małgorzatę Borkowska.

Te rekolekcyjne ćwiczenia duchowne mają być naszym „wyjściem na pustynię”, by w ciszy doświadczyć obecności Boga. Ojcowie Pustyni oraz św. Benedykt są najlepszymi „drogowskazami” drogi do Boga, która prowadzi również przez „pustynne szlaki”.

W trakcie rekolekcji zalecamy całkowite nie korzystanie z telefonów komórkowych, w związku z tym prosimy o przywiezienie „tradycyjnych” budzików.

Rekolekcje stanowią cykl trzech spotkań weekendowych. Rozpoczynają się w piątek o godz. 18:00 i kończą się w niedzielę ok. 14:00.

Zapisy: s. Scholastyka OSB (kom: 784 630 288 lub mail: rekolekcje@benedyktynki-zarnowiec.pl)