W drugiej połowie września w naszym domu odbyły się kolejne warsztaty pisania ikon. Tym razem uczestnicy pochylali się nad ikoną Krzyża z San Damiano, popularnie nazywanym Krzyżem św. Franciszka. Ikony, które powstały, to interpretacje malarskie tego Krzyża. Warsztaty poprowadziła p. Halina Urban z Sopotu.

Wielu z ikonopisów po raz pierwszy miało okazję spróbować swoich sił w tej wyjątkowej pracy, dla innych było to kolejne takie wydarzenie. Oprócz samych zajęć przy ikonach, uczestnicy modlili się z nami na Mszy świętej i Liturgii Godzin, słuchali konferencji, pomagali przy nakrywaniu i sprzątaniu po posiłkach. Dla duchowej równowagi znalazł się też czas na spacery, spływ kajakowy, zwiedzanie i spotkania integracyjne.

Bożym zbiegiem okoliczności warsztaty rozpoczęły się w okolicach święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które w naszej kaplicy jest uroczystością odpustową, ponieważ takie jest jej wezwanie. Na koniec warsztatów ikony zostały uroczyście poświęcone, a każdy z ikonopisów otrzymał indywidualne błogosławieństwo wykonaną przez siebie ikoną.

Efekty wizualne można obejrzeć w Galerii. Natomiast te duchowe pozostały w sercach uczestników i ufamy, że był to dla nich dobry czas w bliskości z Bogiem, budowaniu relacji z Nim.