W dniach 10 – 12. grudnia odbyły się ostatnie w tym roku kalendarzowym Weekendowe Rekolekcje Benedyktyńskie w ciszy pt. Słuchaj – znaczy najpierw zamilknij. Czas przedświąteczny..zimowy ..epidemiczny.. ostatecznie przyjechały tym razem 3 osoby.

Indywidualnie swoje skupienie przeżywał u nas jeszcze jeden kapłan z naszej Archidiecezji – Ks. Adam. To już 4 lata mijają od pierwszych Rekolekcji w grudniu 2018 r. Raz już – w styczniu – było tak mało osób …Ale przecież każdy jest umiłowanym Dzieckiem Bożym i choćby dla 3 warto otworzyć serce i przyjąć, by mogli zaczerpnąć mocy Bożej.

W sobotę w ramach pracy ręcznej przygotowałyśmy ciasto na pierniki. Było go dość sporo, ze względu na planowaną większą ilość uczestników. Powtórzyła się sytuacja, że w milczeniu praca idzie szybciej. Wszystko udało się wywałkować, wykroić a nawet – to już u nas w kuchni – wypiec! – zaplanowanym na pracę czasie 1,5 godziny! W małej grupce nie było problemu z zachowaniem milczenia, które było dla uczestników bardzo upragnione.

W sobotę po południu przyjechał do nas nowomianowany Asystent kościelny naszej Kongregacji Mniszek Benedyktynek w Polsce Bp. Łukasz Buzun. I właśnie Ks. Biskup sprawował Eucharystię w sobotę i w niedzielę. Uczestniczył też w kończącym rekolekcje dzieleniu się po obiedzie w różową Niedzielę Gaudete.. Niby program taki sam, a każde rekolekcje są bardzo odmienne. Te były wyjątkowe. Więcej zdjęć w galerii. Niech Bóg będzie we wszystkim uwielbiony!