Jak co roku w niezwykle ciepłej atmosferze upłynęło nam świętowanie Uroczystości Ojca naszej rodziny zakonnej. Na uroczystej Mszy świętej, oprócz naszej Wspólnoty i zaprzyjaźnionych kapłanów, zgromadzili się nasi przyjaciele, oblatki, goście, a także liczna grupa rodzin z dziećmi, przybyła z Białogóry. W homilii ks. Stanisław przypomniał, że choć charyzmat naszego zakonu kojarzony jest z hasłem „ora et labora” – módl się i pracuj, to jednak jest to zawołanie nadane nam w znacznie późniejszych czasach niż te, gdy powstawał nasz zakon i określa właściwie to, co z naszego życia widać na zewnątrz. Natomiast główną myślą, jaka płynie z Reguły św. Benedykta, jest „aby we wszystkim był Bóg uwielbiony”. To właśnie te słowa określają cel naszego życia.

Po Mszy świętej dzieci otrzymały medaliki św. Benedykta oraz cukierki. Dalsze świętowanie w rodzinnej atmosferze trwało na krużganku przy małym co nieco.

Dziękujemy za wszystkie życzenia i pozdrowienia, które napłynęły do nas różnymi drogami. Niech św. Benedykt prowadzi nas wszystkich do Nieba!

Zachęcamy do zajrzenia do galerii zdjęć z uoczystości.