2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania. Przed czterdziestoma dniami (25.12.) obchodziliśmy święto Narodzenia Chrystusa. Dzisiaj wspominamy dzień, w którym Jezus został przedstawiony w świątyni. W ten sposób nie tylko wypełnił przepis prawa Starego Testamentu, lecz spotkał się ze swoim ludem, który z wiarą Go oczekiwał. Symeon i Anna, prowadzeni i oświeceni przez Ducha Świętego, przybyli do świątyni, poznali Chrystusa i z radością wyznali wiarę w Niego.

W 1997 roku Św. Jan Paweł II ustanowił Dzień Życia Konsekrowanego. Ukazał w tajemnicy Ofiarowania – ikonę życia oddanego Bogu. Życie radami ewangelicznymi – w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie – jako życie na wzór Jezusa Chrystusa.

Spośród kilkudziesięciu klasztorów klauzurowych w

Polsce, my – Mniszki Benedyktynki mamy w 9 Domów. Są one w Staniątkach, w Przemyślu, w Jarosławiu, w Drohiczynie, w Krzeszowie, w Wołowie Śląskim,w Łomży, w Sierpcu i nasze Opactwo – w Żarnowcu na Pomorzu. Jest nas około 90 mniszek. Naszym całym życiem – pragniemy i staramy się – chwalić Pana. Aby Bóg był we wszystkim uwielbiony!