Rozpoczął się Adwent. Na przełomie roku kościelnego odbyły się w naszym Opactwie kolejne już Benedyktyńskie Rekolekcje w ciszy pod hasłem: „Słuchaj! – znaczy najpierw zamilknij”.  Nasza modlitwa i praca towarzyszyły przez weekend trzynastoosobowej grupie rekolektantów. Z zapałem i gorliwością weszli w czas pustyni, modlitwy, adoracji… Zaproponowana rekolekcyjna próbka naszego  klasztornego „ora et labora” spotkała się z radosnym podjęciem.

Dzień przepleciony wspólną modlitwą  chwały – Monastyczną  Liturgią Godzin, która była dla niektórych uczestników nowym doświadczeniem, miał w swoim programie także czas na pracę fizyczną.

Tym razem, w bliskości czasowej wspomnienia św. Mikołaja, kilkoro naszych gości podjęło wyzwanie wykrawania pierniczków i „kręcenia” ciasteczek przez maszynkę. Do wyboru było jeszcze obieranie jarzyn i pomoc w klasztornej pralni przy prasowaniu. „Owoc pracy rąk swoich” można było skosztować potem w czasie obiadu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego rekolekcyjnego czasu. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu adwentowego oczekiwania. W styczniu 2020 następne rekolekcje w milczeniu. Tym razem III część cyklu tj. „W Sercu naszego Pana”. Serdecznie zapraszamy!