Miniona niedziela była dla nas dniem wyjątkowym i uroczystym. Obchodząc uroczystość św. Benedykta przeżywaliśmy jednocześnie przyrzeczenia oblackie p. Beaty i p. Sławki, które zapragnęły żyć duchem św. Benedykta w swoim codziennym środowisku, w łączności z naszą Wspólnotą, a także wspólnotą naszych Oblatów.

Od rana panowała atmosfera radosna i podniosła zarazem. Uroczystą Mszę świętą celebrował o. Krzysztof Bujak OP, pracujący na codzień w Kursku w Rosji. W homilii podkreślił, że św. Benedykt wybierając życie oddane Panu Bogu, wcale nie planował zakładania wielkiego zakonu, który wpłynie na losy Europy. Bo Pan Bóg przeprowadza swoje dzieła wtedy, gdy człowiek idzie za Jego Wolą w zwyczajny, pokorny sposób.

W trakcie Mszy świętej p. Beata i p. Sławka na ręce Matki Ksieni złożyły zobowiązanie do życia Regułą św. Benedykta, idąc za Chrystusem na drodze swojego powołania. Karty z ich przyrzeczeniami zostały złożone na ołtarzu, na znak złączenia ofiary ich życia z ofiarą Chrystusa.

Po uczcie duchowej, jaką jest każda Eucharystia, świętowanie było kontynuowane w tzw. „ogródku gościnnym” w gronie naszych oblatów i przyjaciół. Pogoda dopisała wyśmienicie: było słonecznie, ale nie upalnie. Oprócz poczęstunku i okazji do spotkań i rozmów, nie zabrakło także muzyki różnego gatunku.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia nas odwiedzili, a także tym, którzy łączyli się z nami w modlitwie i przesyłali życzenia. Naszym nowym Oblatkom życzymy radości i mocy w podążaniu za Panem w przyjaźni ze św. Benedyktem.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.