Dzielimy się radością! – 14. maja A.D. 2019, podczas kolejnego Spotkania Oblatów naszego Opactwa (13. – 15.05.), podczas krótkiej ceremonii w naszej kaplicy, Pan Józef rozpoczął czas próby przed złożeniem przyrzeczeń oblackich. Obrzęd odbył się po Jutrzni. Rozpoczął się Hymnem do św. Benedykta. Następnie Kandydat złożył na ręce Matki prośbę o przyjęcie na czas próby do Wspólnoty Oblatów, wysłuchał fragmentu Reguły i krótkiego komentarza naszej Matki Ksieni. Wszystko zakończyło się wspólną modlitwą.

Po Eucharystii sprawowanej przez O.Włodzimierza Zatorskiego OSB i naszego Ks. Kapelana, i po śniadaniu spędziłyśmy z obecnymi na spotkaniu Oblatami i Oblatkami miłą rekreację.

Cieszymy się, że kolejna osoba odpowiedziała na zaproszenie Pana, by złączyć się duchowo z naszą Wspólnotą Mniszek Benedyktynek w Żarnowcu. Zapewniamy o naszej serdecznej modlitwie za Braci Kandydatów – Mateusza i Józefa, za wszystkich, którzy już złożyli przyrzeczenia, a także za tych którzy rozeznają drogę życia duchowego wg. wskazówek Ewangelii i Reguły św. Benedykta.