Z okazji trwającego Roku Życia Konsekrowanego, odpowiadając na zachęte Ojca Świętego Franciszka skierowana do osób konsekrowanych :

„Bądźcie kobietami i mężczyznami komunii, (…) bądźcie wiarygodnym znakiem obecności Ducha Świętego, który wzbudza w sercach pasję, aby wszyscy byli jedno (J 17, 21). Żyjcie mistyką spotkania, „zdolnością odczucia, wysłuchania innych ludzi. Zdolnością wspólnego poszukiwania drogi(…) Oczekuję więc, że (…) będziecie potrafili stworzyć „miejsca alternatywne”, w których żyje się ewangeliczną logiką daru, braterstwa, przyjęcia różnorodności, wzajemnej miłości.”

i zaprosiłyśmy naszych Parafian, by w Niedzielę Dobrego Pasterza – 26.04.2015 r. odwiedzili nasz Dom. Po każdej Mszy św. czekałyśmy, by się spotkać z mieszkańcami naszej Parafii.  Można było nawiedzić klasztorną kaplicę, zwiedzić muzeum z pamiątkami po naszych poprzedniczkach, a także na gościnnym krużganku, posilić się chlebem ze swojskim smalcem i ogórkiem kiszonym lub z masłem. Częstowałyśmy też „mufinkami”, które na tę okazję upiekłyśmy. Każdy odwiedzający dostał na pamiątkę folder o naszym Opactwie i poświecony medalik św. Benedykta.Całą niedzielę pomagali nam w utrzymaniu ładu i pokoju nasi Strażacy. Bardzo jesteśmy im za tę służbę wdzieczne. Czekałyśmy we wszystkich tych miejscach, umilając odwiedziny śpiewem z gitarą. Nie wiadomo komu większą radość sprawiła wzajemna rozmowa, okazanie życzliwości, uśmiech czy zwykłe- niezwykłe spojrzenie w oczy. To był piękny dzień!  A ludzie pytali – kiedy znowu coś takiego zorganizujemy ?…

Galeria zdjęć