Bardzo cieszymy się, że właśnie ukazał się nowy materiał przygotowany przez Przyjaciół z Wydawnictwa Tynieckiego! W krótkim filmiku można poznać twarze i wypowiedzi kilku z nas, dotyczące tak ważnego w naszym życiu tematu. Tematu CISZY. Chcemy dzielić się tym, co tak istotne dla nas, ale i dla każdego człowieka.

Cisza potrzebna jest dla zdrowia umysłu i serca, duszy i ciała. Jest niezbędna, by spotkać się z Bogiem, by usłyszeć Go mówiącego do z nas w głębi naszej duszy.

Bardzo pragniemy, by coraz szersze kręgi ludzi zataczała nasza Strefa ciszy, by coraz więcej osób mogło odkryć jej wartość oraz piękno. W tym celu zapraszamy Was między innymi do udziału w naszych Weekendowych Rekolekcjach Benedyktyńskich, w trakcie których uczymy się milczeć do Boga. Ufamy, że powstanie też dzieło Zacisza św. Benedykta, które stanie się przestrzenią smakowania ciszy. Zapraszamy Was do naszego klasztoru.

„Kto jeszcze pamięta peerelowskie stacje zagłuszające? Ktoś nastawiał radio na BBC albo na Wolną Europę, a z odbiornika oprócz ledwo słyszalnego głosu speakera leciały straszliwe trzaski, żeby przypadkiem obywatele PRL nie dowiedzieli się, co się mówi po tamtej stronie Żelaznej Kurtyny. Otóż wszyscy nosimy w sobie takie stacje zagłuszające, i tylko wszechmoc Boża potrafi sprawić, że coś jednak mimo to czasem dosłyszymy” (s. M. Borkowska OSB).

Dlatego zachęcamy do obejrzenia materiału