W poniedziałek 27.12.2021 odbędzie się pogrzeb śp. S.Anny – Weroniki Skoczeń OSB. Od godz. 10.30 będzie możliwość modlitwy przy s. Annie w „skarbcu” w klasztorze. O godz. 13.20 przeniesienie do kościoła parafialnego. O godz. 13.30 Modlitwa Różańcowa, o 14.00 Msza św. pogrzebowa, a następnie ceremonia pogrzebu na naszym cmentarzu. Odeszła w piątkowy ranek 24. grudnia 2021 r. Zdążyła jeszcze podczas Eucharystii przyjąć Komunię świętą. Jej życiowy Adwent się zakończył.

Tak pisze o niej nasza Kronikarka:

Urodziła się w centralnej Polsce w roku 1942. Wstąpiła do klasztoru w Żarnowcu w roku 1973, złożyła pierwsze śluby w 1976, a wieczyste w 1979. Przez blisko czterdzieści lat wykonywała różne prace w domu i w gospodarstwie, jako to w piekarni, kuchni, pralni… ale przede wszystkim była ogrodniczką, taką z talentu i z zamiłowania. Niezbyt komunikatywna, potrafiła jednak współpracować i odznaczała się wdzięcznością za doznane dobro. W roku 2010 zachorowała obłożnie. Z czasem straciła możność poruszania się; następnie także mowy. Około pięciu lat spędziła w łóżku, w całkowitej zależności od obsługi. Chociaż otoczona serdeczną i fachową opieką, nie mogła w tej sytuacji nie cierpieć, tym bardziej, że nie miała słownego porozumienia z siostrami; mimo to była dla nas jakby ikoną cierpliwości i wdzięczności. Mówiono, że u niej trzeba szukać lekarstwa przeciw zniechęceniu. Zmarła nagle w samą Wigilię, 24 grudnia 2021 roku; zdążyła jeszcze przed śmiercią zostawić w pamięci posługujących jej sióstr szczególnie radosny uśmiech.

Prosimy o modlitwę za naszą zmarłą Siostrę. Wieczny odpoczynek racz je dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen