Witaj Pani, Matko Matki Jezusa Pana,
Anno święta, Tyś od Boga jest ludziom dana.
Za Patronkę w potrzebie, by się zawsze do Ciebie
Udawali, pomoc brali. O Anno święta!

W minioną niedzielę nasza Parafia z radością obchodziła swoje święto – Odpust św. Anny. Przypomnijmy skąd tak nietypowy dzień, skoro wezwanie kościoła jest inne – Zwiastowania Pana. Otóż kiedyś przy naszej Parafii prężnie działało Bractwo św. Anny, którego święto patronalne na tyle mocno wpisało się w życie wspólnoty parafialnej, że choć bractwa już nie ma, to odpust został. Oczywiście świętujemy także w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ale dzień św. Anny ma swoją wyjątkową specyfikę.

Jak było na pielgrzymce łodziowej przez Jezioro Żarnowieckie i pieszej przez Lubkowo i las, to trzeba innych pytać; nasz udział rozpoczął się od uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Grzegorz Kreft, dawny wikary w Żarnowcu, a od roku proboszcz parafii św. Wojciecha w Żelisławkach.

Po Mszy świętej natomiast dalszy ciąg świętowania przebiegał na Jarmarku Cysterskim. I tam właśnie wśród wielu innych pojawiło się i nasze stoisko z książkami, kartkami, świecami, maściami i różnymi różnościami, a także z podobno całkiem udaną drożdżówką. Cieszymy się, że nasze produkty znalazły zainteresowanie, ale chyba najbardziej zapadły nam w serca serdeczne spotkania, dla których stoisko stało się pretekstem. Dziękujemy Wam wszystkim, których dane nam było przy tej okazji spotkać. Za Waszą życzliwość, uśmiech, wszystkie dobre słowa.

Serdecznie dziękujemy także p. Beacie, p. Anecie i p. Magdzie za pomoc w przygotowaniu i obsłudze stoiska, a naszym niezastąpionym Strażakom za przewiezienie i ustawienie sprzętu.

Zachęcamy do obejrzenia Galerii zdjęć. Również Przyjaciołom dziękujemy za zdjęcia!

Święta Anno, szczególnie umiłowana przez żarnowiecką Parafię, Ty z wdzięcznością przyjęłaś od Boga dar życia Maryi, Matki naszego Pana i otoczyłaś ją troską i miłością, otaczaj opieką naszych parafian. Wypraszaj im umocnienie wiary i ufności w Bożą opiekę, byśmy kiedyś wszyscy razem spotkali się w Niebie i przez całą wieczność uwielbiali Boga.