Zapraszamy Was na Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanesis, który odbędzie się 28 grudnia w kościele św. Józefa w Gdańsku (!!!), początek godz. 19. Wykonawcy: Cezary Paciorek, Polski Chór Kameralny, dyryguje Jan Łukaszewski. W programie Ariel Ramirez, Misa Criolla, Cezary Paciorek, Improwizacja na tematy kolędowe, Ariel Ramirez, Navidad Nuestra. Bilety 20/30 zł. do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, 9:00‐16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w kościele. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.
Polski Chór Kameralny powstał w 1978 r. w Gdańsku z inicjatywy Ireneusza Łukaszewskiego. Po jego wyjeździe w 1983 r. do USA kierowanie zespołem przejął jego młodszy brat Jan, który prowadzi go do dziś. Polski Chór Kameralny tworzy 24 śpiewaków: 12 głosów żeńskich i 12 męskich. Polski Chór Kameralny wielokrotnie już brał udział w różnego rodzaju inicjatywach, polegających na wspieraniu różnych pożytecznych i ważnych dzieł. Ważnych dla kultury, jak i dla życia społecznego. Tym razem Organizatorzy postanowili pomóc naszemu Opactwu. Jesteśmy Im za to bardzo wdzięczne. Jednocześnie dziękujemy panu Jarkowi Zalesińskiemu z „Dziennika Bałtyckiego” za nieocenione wsparcie i zaangażowanie w tę inicjatywę.
Uczestnicy koncertu otrzymają cegiełki, umożliwiające wpłaty na rzecz budowy „Zacisza św. Benedykta”, Domu Gości w naszym Opactwie . „Zacisze św. Benedykta” ma służyć wszystkich Gościom, którzy w żarnowieckim opactwie chcą szukać ciszy, modlitwy i duchowego prowadzenia.
Chęć niesienia pomocy ludziom, którzy starają się o pobyt w naszym Opactwie, obecnie natrafia z naszej strony na trudności w postaci braku wystarczającej ilości miejsc noclegowych. Nosimy się z zamiarem stworzenia odrębnego budynku – Zacisza św. Benedykta, który znajdowałby się na terenie Opactwa i pozwalałby na dłuższe zakwaterowanie Gości w klimacie ciszy i odosobnienia. Niestety koszt tej inwestycji przerasta nasze możliwości, dlatego prosimy o wsparcie. Dziękujemy za każdą pomoc duchową i materialną. Zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie w intencji naszych Dobroczyńców.
Przeczytaj także:
- Klasztor w Żarnowcu i rekolekcje w ciszy. Tam, gdzie sól zachowała swój smak
- O „posolonej” drodze przez ciszę, czyli nasze rekolekcje oczami innych
- Bez konferencji i w całkowitym milczeniu też można! Pierwsze Rekolekcje benedyktyńskie: „Słuchaj, znaczy najpierw zamilknij” zakończone.
- Weekendowe Rekolekcje Benedyktyńskie