W dniach 10 – 12 maja br. odbyły się Weekendowe Rekolekcje Benedyktyńskie – „W Sercu naszego Pana”. Była to trzecia i ostatnia część cyklu przygotowanego przez S. Małgorzatę Borkowską OSB. Uczestnicy przyjechali z różnych stron, także spoza naszej Gdańskiej Archidiecezji.

Mieli możliwość wysłuchania 5 konferencji, uczestniczenia w całym naszym Oficjum (tj. w Liturgii Godzin) skorzystania z Sakramentu Pojednania, rozmowy indywidualnej. Była codzienna Eucharystia, medytacja biblijna, adoracja Najświętszego Sakramentu, a wszystko z zachowaniem milczenia. Wspólne obiady rozpoczynały się lekturą fragmentu Reguły św. Benedykta.

Ciszę wypełniała modlitwa i skupienie oraz lektura duchowa, ale w tym majowym czasie … także głośny śpiew ptaków zza okien Kaplicy. Pogoda sprzyjała spacerom w czasie wolnym. Na zakończenie skupienia już tradycyjnie uczestnicy mogli podzielić się tym, „z czym wyjeżdżają?” Z radością zapewniamy, że dla wszystkich, także dla nas – mniszek – był to bardzo owocny czas.

W dniach 14. – 16. czerwca odbędą się ostatnie przed wakacjami Rekolekcje Weekendowe. Tym razem w ciszy, bez specjalnych konferencji – w rytmie dnia naszej Wspólnoty. Zachęcamy do odwiedzin naszego Opactwa i do udziału w rekolekcjach.

We wrześniu rozpoczynamy kolejny trzy–częściowy cykl rekolekcji. Zapraszamy