• 19 listopada 2024
  • 16:30
  • ul. Klasztorna 1,Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu
Prowadzi: s. Małgorzata Borkowska OSB i ks. dr Tomasz Syldatk Termin: 19 – 22 listopada 2024 r. Zapisy: s. Scholastyka OSB (tel. 784 630 288 lub na adres e-mail: rekolekcje@benedyktynki-zarnowiec.pl) Powołanie zakłada relację osobową: ktoś woła, ktoś jest wołany. Nie wolno obierać życia kapłańskiego czy zakonnego bez świadomości tej relacji, bez świadomości wezwania ze strony Boga i bez woli odpowiedzi z naszej strony. W praktyce, nie wolno obierać stanu duchownego po to tylko, żeby znaleźć styl życia, który by odpowiadał mojemu usposobieniu, albo żeby się urządzić, albo żeby wyjechać za granicę, albo żeby należeć do zgromadzenia, którego członkowie (to autentyczne) jeżdżą ładnymi autami. „Nie wolno” w tym sensie, że wprawdzie można tak zrobić, i zdarza się, ale skutki są z reguły tragiczne. Człowiek, który obiera stan duchowny dla osiągnięcia ziemskiego celu, po jakimś czasie zwykle ten cel osiąga; i potem szuka sobie następnych, a ponieważ jego życie jest jednym wielkim kłamstwem, najczęściej te następne cele są jeden gorszy od drugiego, aż wreszcie dochodzi do tragedii, albo i skandalu. Taki poślizg w dół na siedzeniu może się zdarzyć nawet autentycznie powołanemu, jeśli traci z oczu swoje powołanie; a cóż dopiero takiemu, któremu Bóg nie obiecał na tej drodze pomocy, i któremu się wydaje, że świat jest jego i że to on w nim ustala reguły gry, jak sam zechce (s. Małgorzata Borkowska OSB).

Ks. dr Tomasz Syldatk– kapłan diecezji pelplińskiej, wicedyrektor Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze; wykładowca podstaw pedagogiki w WSD w Pelplinie; ceniony rekolekcjonista i duszpasterz. /fot. z YouTube/

Plan dnia Wtorek 16.30               Msza Święta 17.30               Spotkanie organizacyjne 18.00               Konferencja 18.30               Kolacja 19.30               Wystawienie Najświętszego Sakramentu (ok. 0,5 godz.) Adoracja w ciszy 20.00               Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta) Środa – Czwartek 6.00                 Jutrznia z Godziną Czytań 7.30                 Msza Święta 8.15                 Śniadanie 9.30                 Konferencja Kwa, herbata, coś na słodko 11.00 – 12.30  Prace (dla chętnych) 12.50               Modlitwa południowa 13.00               Obiad 15.00               Nieszpory Lektura duchowa, spacer, odpoczynek 18.00               Konferencja 18.30               Kolacja 19.30               Wystawienie Najświętszego Sakramentu (ok. 0,5 godz.) Adoracja w ciszy 20.00               Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta) Piątek 6.00                 Jutrznia z Godziną Czytań 7.30                 Msza Święta 8.15                 Śniadanie 9.30                 Konferencja 10.15               Wspólna kawa, rekreacja z Siostrami (zakończenie)

Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły koloru białego .

Spowiedź św. w czwartek godz. 10.00 i 14.00

Rekolekcje odbywają się w całkowitym milczeniu !!!

Grupa może liczyć max 15 kapłanów, tak by każdy posiadał pojedynczy pokój z łazienką (chyba, że ktoś będzie sobie życzył mieszkać ze współbratem w pokoju)

Koszt: Ofiara

Kapłani otrzymają zaświadczenie o odbyciu rekolekcji

Przeczytaj także