• 10 stycznia 2024
  • 16:00
  • ul. Klasztorna 1, Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu

IV Warsztaty ikonograficzne w Żarnowcu na Pomorzu

Prowadzi: Halina Urban, Misja Ikony z Sopotu

Termin: 10-18 stycznia 2024 roku.

Temat warsztatów:

CHRYSTUS EMMANUEL -BÓG Z NAMI

Ponownie mamy przed sobą niezwykły czas na skupienie, refleksję i wyciszenie, jakie rodzi się w miarę wchodzenia w świat ikony. Tym razem będziemy zgłębiać Ikonę Chrystusa Emmanuela.

Zapraszamy do malowania w tradycyjnej technice tempery. Połączenie z modlitwą daje pełnię. Stajemy w świadomości życia w obecności Bożej, nadającej życiu człowieka właściwy porządek, proporcje i harmonię.

Proponujemy w duchu wolności udział w codziennym rytmie modlitwy monastycznej, również po łacinie, w kaplicy klasztornej wraz z Siostrami. Konferencje duchowne wygłosi s. Scholastyka Rzoska.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tradycyjne techniki pracy ikonopisarza, są prowadzeni krok po kroku, w klimacie twórczego skupienia. Przygotujemy tradycyjne spoiwo do farb temperowych, nauczymy się nim posługiwać, stworzymy kompozycje kolorów z palety pigmentów, nauczymy się przygotowania rysunku, kładzenia kolejnych warstw świateł i laserunków, pięknych linii pełnych wyrazu.

Na miejscu każdy otrzymuje materiały, m.in.: zagruntowane deski i specjalne pędzle do malowania wraz z podstawowym zestawem pigmentów.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Halina Urban – o mnie: z zawodu jestem architektem, a doświadczenie ikonopisarskie zdobywam od wielu lat. Mam w swoim dorobku wykonane projekty wnętrz, fresków, witraży i ikon dla wielu kościołów i kaplic. Od kilku lat prowadzę warsztaty pisania ikon w Sopocie i innych miejscowościach w okolicach Trójmiasta oraz plenery na Mazurach.

Koszty warsztatów:

koszt pracy z instruktażem i wszystkimi materiałami razem z kosztami pobytu i posiłkami: 1700 zł.

Pobyt osób towarzyszących, nie biorących udziału w warsztatach: 800 zł

Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać

pod tel. 507638493