• 28 grudnia 2018
  • 19:00
  • Ul. Elżbietańska 9/10 Gdańsk

Zapraszamy Was na Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanesis, który odbędzie się 28 grudnia w kościele św. Józefa w Gdańsku (!!!), początek godz. 19. Wykonawcy: Cezary Paciorek, Polski Chór Kameralny, dyryguje Jan Łukaszewski. W programie Ariel Ramirez, Misa Criolla, Cezary Paciorek, Improwizacja na tematy kolędowe, Ariel Ramirez, Navidad Nuestra.

Polski Chór Kameralny powstał w 1978 r. w Gdańsku z inicjatywy Ireneusza Łukaszewskiego. Po jego wyjeździe w 1983 r. do USA kierowanie zespołem przejął jego młodszy brat Jan, który prowadzi go do dziś. Polski Chór Kameralny tworzy 24 śpiewaków: 12 głosów żeńskich i 12 męskich. Polski Chór Kameralny wielokrotnie już brał udział w różnego rodzaju inicjatywach, polegających na wspieraniu różnych pożytecznych i ważnych dzieł. Ważnych dla kultury, jak i dla życia społecznego.

Tym razem Organizatorzy postanowili pomóc naszemu Opactwu. Jesteśmy Im za to bardzo wdzięczne. Jednocześnie dziękujemy panu Jarkowi Zalesińskiemu z „Dziennika Bałtyckiego” za nieocenione wsparcie i zaangażowanie w tę inicjatywę.

Uczestnicy koncertu otrzymają cegiełki, umożliwiające wpłaty na rzecz budowy „Zacisza św. Benedykta”, Domu Gości w naszym Opactwie. „Zacisze św. Benedykta” ma służyć wszystkich Gościom, którzy w żarnowieckim opactwie chcą szukać ciszy, modlitwy i duchowego prowadzenia.