Kochani ! Dziękujemy za wsparcie naszych wysiłków w zbieraniu funduszy na wkład własny „Remontu stulecia” naszego zabytkowego Domu. Pragniemy poinformować, że prace nieustannie posuwają się do przodu. Obecnie czyszczona i odnawiana jest elewacja ściany zachodniej (od strony podwórka).

Trwają zaawansowane już daleko prace na poddaszach krużganka. Położona jest już podłoga, stawiane są ścianki działowe poszczególnych pomieszczeń. Obniżony został strop. Instalacja elektryczna też prawie gotowa.

W sali skarbca zaczęto wymianę starych okien witrażowych. Przywieziono już pierwszą nową gablotę!

W gotyckiej piwnicy od strony północnej niestety woda przebiła się na zewnątrz posadzki – mimo drenażu. Nasi konserwatorzy mają jednak w zanadrzu jeszcze inne metody i sposoby, które oby okazały się skuteczne.

W związku z trwającymi pracami na jakiś czas musimy wynieść eksponaty i zamknąć dla zwiedzających nasz klasztorny skarbiec. Gdy tylko będzie wszystko gotowe – poinformujemy Was o tym. Prosimy o dalsze wspieranie naszych wysiłków, by ocalić tak cenne zabytki i pamiątki historii tych ziem.Za wszelkie dobro i pomoc odwdzięczamy się codzienną modlitwą za naszych Dobroczyńców. Więcej zdjęć w galerii.