Drodzy Przyjaciele! Trwa czas rozliczeń podatkowych. Pragniemy poinformować, albo przypomnieć, że jest możliwość przekazania 1% podatku jako wsparcie naszych zamierzeń.

Dzięki życzliwości naszych Przyjaciół od 2017 roku zyskałyśmy możliwość otrzymywania odpisywanego, przy rozliczeniu rocznym 1% podatku dochodowego. Stowarzyszenie „Nasz Starogard” objęło w swych zadaniach statutowych pomoc dla naszego Opactwa. Dopisek do numeru KRS „Opactwo Żarnowiec” sprawi, że pieniądze zostaną wykorzystane na rzecz naszego klasztoru.

Jak to zrobić dokładnie? Aby pieniądze trafiły do nas należy :

W formularzu rozliczeniowym w rubryce:
Numer KRS – wpisać – 0000380607 z dopiskiem OPACTWO ŻARNOWIEC
Dopisek jest bardzo istotny – inaczej dar nie trafi do nas.

Wspierając nas w ten sposób, pomożecie w sfinansowaniu remontów naszego prastarego klasztoru. Remonty to jedna sprawa, ale także marzy nam się nowy Dom Gości na terenie Opactwa, gdyż obecny wymaga gruntowej przebudowy: brakuje w nim wystarczającej ilości pokoi, łazienek. Chcemy go nazwać: Zacisze św. Benedykta. Potrzeba jest ogromna! Świadczy o tym tak wielkie zainteresowanie możliwością pobytu u nas w klimacie ciszy i odosobnienia, odprawienia rekolekcji czy skupienia. Wierzymy, że z Waszą pomocą się uda! więcej informacji tutaj.