Złoty Jubileusz Siostry Hieronimys. hieronima

W sobotę 21. kwietnia Anno Domini 2018 nasza Siostra Hieronima będzie dziękować Panu Bogu za 50 lat profesji monastycznej. O godz. 11.00 w kościele parafialnym w Żarnowcu zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której Złota Jubilatka odnowi swoje śluby. Ciesząc się razem z nią, serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i prosimy o modlitwę za dostojną Jubilatkę.

Benedyktyńskie Rekolekcje w Żarnowcu – „W sercu naszego Pana”
kwitnace czeresnie 25–27.05.2018

Zapraszamy Was na Benedyktyńskie Rekolekcje – „W sercu naszego Pana” w dniach 25–27 maja br. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 13.00. Zapisy oraz szczegółowe informacje u s. Weroniki (kom. 881 003 758). Rekolekcje opierać się będą na myślach Ojców Pustyni, Regule św. Benedykta oraz na praktyce medytacji chrześcijańskiej Lectio Divina. Odbywać się będą one w całkowitym milczeniu. Stwarzamy możliwość skorzystania z posługi sakramentu Spowiedzi św. oraz indywidualnych rozmów z Siostrami. Są to kolejne rekolekcje z cyklu i stanowią kontynuację wcześniejszych:

"Dotychczasowe rozważania prowadzą nas do tego, żeby z wdzięczności za dzieło zbawienia podjąć próbę – na ile to możliwe – zrozumienia Go, zajrzenia do Jego Serca. Chcielibyśmy, na ile to w ogóle możliwe, wgłębić się w to, co Jego życie i nauka mówią nam o Nim samym w jego relacji do Ojca. Przecież żyjemy w świecie, który nie myśmy stworzyli i nie myśmy mu nadali cel. A żeby zrozumieć cel naszego istnienia, trzeba się, mówiąc obrazowo, wsłuchać w bicie Serca Syna Bożego. Trochę nam jednak o tym objawiono w Piśmie świętym i wolno nam to rozważać, chociaż może się komuś zdawać, że to go bezpośrednio nie dotyczy, a tym samym nie interesuje. Jeśli się zakochamy w Panu naszym, to wszystko, co Go dotyczy, będzie nas serdecznie obchodzić." (s. Małgorzata Borkowska OSB).

Czytaj więcej: Rekolekcje benedyktyńskie - maj 2018

Benedyktyńskie Rekolekcje Wielkopostne

Zapraszamy Was na Rekolekcje w dniach 2–4 marca br. Rozpoczęcie 2 marca w piątek o godz. 18.00, a zakończenie 4 marca w niedzielę o godz. 13.00. Rekolekcje opierać się będą na myślach Ojców Pustyni, Regule św. Benedykta oraz na praktyce medytacji chrześcijańskiej Lectio Divina. Rekolekcje odbywać się będą milczeniu. Będzie możliwość skorzystania z posługi sakramentu Spowiedzi oraz indywidualnych rozmów z Siostrami.

rekolekcje wielkopostne

Czytaj więcej: Benedyktyńskie Rekolekcje Wielkopostne

Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej

w wykonaniu zespołu

U STUDNI

który odbędzie się

4. września 2016 r. o godz. 14.00

na krużganku naszego klasztoru.

Po koncercie będzie możliwość zwiedzenia skarbca

oraz nabycia cegiełek na "Remont stulecia", który będzie przeprowadzany w naszym klasztorze

Zachęcamy też do odwiedzenia strony Zespołu:

www.ustudni.com.pl

oraz naszej strony remontowej:

https://www.facebook.com/Remont-stulecia-u-Benedyktynek-w-%C5%BBarnowcu-1741222822761514/?pnref=story

plakat zaproszenie